Barevné čočky

Ráda bych si koupila zabarvovací kontaktní čočky. na 1 měsíc či na čtvrt roku. Kolik párů je v balení a jak dlouho se dají nosit? Jsou např. ve čtvrtletním balení 3 páry? Dají se nosit s přestávkami? Např. jeden pár celé září, další pár v prosinci a poslední v únoru?

Máte-li na mysli čočky, které se podle intenzity světla zabarvují, pak Vás musím zklamat ty nedostanete. Pokud myslíte barevné čočky, tak si můžete vybrat z velkého množství typů i barev prakticky v každém aplikačním středisku. Pokud byste zvolila čočky pro plánovanou výměnu, pak je jenom na Vás, kdy který pár použijete.

Mám dotaz ohledně kosmetických kontaktních čočkách. Již asi půl roku nosím kontaktní čočku s černým středem. Mám totiž po uraze slepé levé oko a zornice je nyní šedá. Ale po nošení kontaktní čočky mývám často v oku záněty. Byl jsem u jednoho specialisty v Brně i v Praze a bylo mi řečeno, že to může být tím, že čočka obsahuje příliš mnoho vody. Rád bych se zeptal zda je to pravda a zda byste mi nějak poradili.

Na tento dotaz není jednoduchá odpověď, protože nevím jaký typ kontaktní čočky máte. Vysoký obsah volné vody je naopak výhodnější a takové čočky jsou naopak snášeny lépe. Pro výběr vaší čočky je důležitý i stav rohovky a její případné změny. Na očích změněných úrazem je vždy výběr čočky obtížnější a její užívání vyžaduje větší pozornost.

Chtěla bych se zeptat, zda je rozdíl v nošení čirých a barevných čoček z hlediska poškození rohovky. Jaké kontaktní čočky jsou vhodné pro citlivou rohovku. Moc děkuji.

Barevné čočky by měly být určeny spíše k příležitostnému nošení, i když některé barevné čočoky jsou vyrobeny na bázi velmi kvalitních čoček a barvení je prováděno kvalitním způsobem, takže prostupnost pro kylsík je ovlivněna jen minimálně. Pro citlivou rohovku bych barevné čočky k běžnému užívání nedoporučoval.

Tři roky jsem nosila měkké čiré kontaktní čočky, takřka bez problémů. Nedávno jsem si zakoupila čočky na zvýraznění barvy očí a od té doby se datují mé problémy - záněty, zčervenání očí. Zjistila jsem, že po cca 6 hodinách nošení těchto čoček mi oči začnou prudce červenat. Můžu na ně být alergická? Jak často by se barevné čočky měly nosit? Pouze výjimečně nebo denně? A ještě - je nošení kontaktní čoček rovnocenné nosení brýlí?

Bohužel, chybí přesnější informace o kontaktní čočce (typ, výrobce). Pokud vyloučíme možnost alergizace roztokem nebo kontaminaci rukou např. nedostatečným opláchnutím mýdla (pozor zejména na tekutá mýdla), jedná se pravděpodobně o příznaky nevhodné aplikace čočky - čočka je příliš těsná. Proto je nezbytné vyhledat Vašeho kontaktologa, aby problém vyřešil. Co se týče korekce refrakce, jsou kontaktní čočky a brýle rovnocenné, z jiných úhlů pohledu mají čočky i brýle své výhody a nevýhody.

Zajímalo by mě,jak je to s nošením barevných kontaktních čoček.Netrpím žádnou zrakovou vadou,jen bych chtěla změnit svůj vzhled.Když jsem si ale prohlížela stránky cibavision, všimla jsem si nepřirozeného zbarvení uprostřed čočky.Prostě byla vidět původní barva očí.Je to značkou nebo je to u každých barevných čoček?

Barevné kontaktní čočky je možno užívat i u očí bez dioptrické vady, tedy čočky bez diotprií. Barvu i typ je nutno vybrat na místě, protože barvy se skládají s vlastní barvou duhovky. Nové typy čoček mají již velmi kvalitní design a vypadají velice přirozeně.

Na slovenskych strankach som nenasla ziadnu, kde by mi mohli poradit a preto som sa obratila na vas. Asi mesiac som nosila trojmesacne bezfarebne kontaktne sosovky, ktore mi nerobili vobec ziadne problemy. Ale pred deviatimi dnami som zacala nosit rocne farebne sosovky. Vonku s nimi nemam problem, ale ked vstupim do budovy tak mi zacnu slzit oci, mam ich cervene a mam v nich taky stahujuci pocit a musim ich stale zatvarat, ale potom je to este horsie. Navyse s nimi ani ani nevidim dobre do blizky (som kratkozraka). Moze to suvisiet s malou priepustnostou kyslika? A dal by sa tento problem odstranit keby ich vymenim napriklad za trojmesacne farebne sosovky?

Vaše čočky jsou málo propustné pro kyslík a pravděpodobně jsou i silnější dioptricky. Řešením pro V8s je přechod na čočky s tzv plánovanou výměnu z kvalitních materiálů, nejdelší dobu výměny bych doporučoval 1 měsíc, ale spíše jen 2 týdny.

Nedavno jsem si poridila nove barevne kontaktni cocky. Dosud jsem pouzivala Sofrcolors (barvu Royal Blue, nosim je kazdy den) a ted jsem je vymenila za Freshlook Dimensions barva Pacific Blue. Bohuzel tyto cocky mi nesedi, zdaji se mi tluste, vidim pres ne rozmazane, musim stale pomrkavat, toci se mi hlava a velmi prudce me zacalo bolet prave oko. Je toto důvod k reklamaci? Proc mi tyto cocky nesedi? Slecna, ktera mi je prodavala se priznala, ze tomu moc nerozumi. Dekuji Vam za radu.

Někdo kdo tomu moc nerozumí nesmí čočky vůbec prodávat. Čočky vždy kupujte pouze v zavedeném aplikačním středisku, které má příslušné vybavení a čočky by měl apliokovat pouze kontaktolog. Pravděpodobně nemáte správné dioptrie aani rozměr čočky a čočky jsou pro vás příliš volné.

Nosím už dlouhou dobu bez jakýchkoliv problémů kontaktní čočky na krátkozrakost. Minulý rok mi ale byla zjištěněna další vada zraku-špatné zakřivení čočky. Protože nosím bez problémů i čočky barevné, chci se zeptat, jestli na trhu existují i barevné tórické čočky.

Bohužel se dosud torické čočky v barevném provedení nevyrábějí. Ani nevím zda nějaká firma o jejich produkci uvažuje.

Ráda bych se zeptala, zda-li po prodělaná GPC lze používat barevné čočky. Nikdy jsem je nepoužívala, ale ráda bych je zkusila jako doplněk, ne na denní nošení. Nyní používám silikonhydrogelové čočky a protialergické kapky, je to už docela dobré. Ale myslím, že by mi hrozila další alergická reakce na tu barvu v čočkách, nebo to tak není a oko s tou barvou nepřijde do styku?

Moderní barevné čočky jsou ve většině případů konstruované tak, že se barva nedostane do kontaktu s povrchem oka, každopádně se barvy z čoček nevymívají. Po GPC, je nutno dvát zvýšené opatrnosti a barevné čočky bych doporučoval je k výjimečnému nošení.

TOPlist