Články o kontaktních čočkách

Kdo vynalezl kontaktní čočky

Datum: 4.3.2014

kontaktní čočky vynálezce Otto Wichterle byl průkopníkem ve výrobě měkkého materiálu na kontaktní čočky. Do té doby se využívaly pouze tvrdé kontaktní čočky, které však byly nepohodlné a nepropouštěly k očím kyslík. Otto Wichterle změnil svět optometrie.
» Více

Přenášení kontaktních čoček

Datum: 15.11.2013

kontaktní čočky a děti Nepřenášejte kontaktní čočky. Ačkoliv celá řada nositelů čoček nebere jejich přenášení za problém, statistiky mluví jinak. Potíže spojené s nedodržení plánované doby výměny čoček jsou prokazatelné.
» Více

Je vaše dítě připraveno na kontaktní čočky?

Datum: 17.09.2013

kontaktní čočky a děti Že nejsou kontaktní čočky vhodné pro děti? Velký omyl, protože kontaktní čočky mohou nosit děti již od tří let. Dokáže se vaše dítě ale samostatně o čočky postarat? To je třeba posoudit. Při rozhodování vám pomohou tipy z našeho článku.
» Více

Kontaktní čočky s UV filtrem

Datum: 19.07.2013

strach z nasazování čoček Léto je v plném proudu, a proto je třeba na ochranu svých očí nezapomínat. Kontaktní čočky s UV filtrem jsou důležitým doplňkem slunečních brýlí, neboť se škodlivé ultrafialové paprsky k očím snadno dostanou i mezi obroučky.
» Více

Tipy pro začátečníky – nasazování kontaktních čoček

Datum: 25.04.2013

strach z nasazování čoček Většina nositelů si kontaktní čočky nasadí bez obtíží. Tento článek je však věnován těm, kteří s čočkami začínají a bojují s jejich nasazováním. Přinášíme několik rad a tipů, jak si být při aplikaci čoček jistější.
» Více

Syndrom suchého oka a jeho projevy

Datum: 14.03.2013

unavené oko Syndrom suchého oka není pouze problémem nositelů kontaktních čoček. Může jím trpět prakticky kdokoliv. Jak tento problém vůbec rozpoznat? A jak ho léčit? Zodpovědět vaše dotazy pomůže tento článek.
» Více

Maximální zvlhčení s očními kapkami

Datum: 25.02.2013

dívka, která si kape do očí kapky Zvlhčující kapky jsou neodmyslitelnou součástí kontaktních čoček. Mohou totiž korigovat případné nepohodlí při nošení čoček. Navíc je na trhu široká škála druhů kapek a vybírat tak můžete i kapky, které čočky na oku rovnou vyčistí.
» Více

Nošení kontaktních čoček je bezpečné

Datum: 30.11.2012

Protože stále převládají mýty o tom, že nošení kontaktních čoček není zdravé, rozhodli jsme se tento omyl vysvětlit v následujícím článku. Stačí dodržovat několik zásadních pravidel a vše je bezpečné.
» Více

Příspěvek na kontaktní čočky od pojišťovny?

Datum: 11.10.2012

Možná jste o tom dosud neslyšeli, ale kontaktní čočky je možné si nechat od pojišťovny proplatit. Samozřejmě to skýtá několik důležitých informací, které je nutné vědět.
» Více

5 tipů pro nošení kontaktních čoček na horách

Datum: 13.1.2012

čočky a lyžování Chystáte se na hory v kontaktních čočkách? Nabízíme Vám několik užitečných tipů, jak zamezit nepříjemným pocitům s čočkami při pobytu na horách a jak pečovat o zdraví očí v extrémnějších podmínkách.
» Více

Kontaktní čočky a počítač

Datum: 23.9.2011

čočky a počítač Neagtivní vliv monitorů na náš zrak je často diskutované téma, časté a dlouhé dívání se do počítače má vliv dokonce i na nošení čoček. Nabízíme pár základních tipů, jak se těmto vlivům účinně bránit a ulevit očím pči práci na počítači.
» Více

Pro zkušební kontaktní čočky k očnímu specialistovi

Datum: 21.4.2011

Přemýšleli jste o zkoušce jiných kontaktních čoček, než které právě nosíte a nejste si jisti, zda Vám budou nové vyhovovat? Nejsnazší a nejbezpečnější je vyzkoušet čočky zkušebním párem u očního specialisty. Proč? Podobné parametry nejsou zárukou.
» Více

Časté problémy s kontaktními čočkami a jak na ně

Datum: 26.2.2011

Nošení kontaktních čoček je ve většině případů bezproblémové. Ale i tak se občas vyskytne situace, kdy čočka v oku není úplně tím nejpohodlnějším – čočka začne škrábat, pálit, cítíte suchost v očích… Co dělat, když se podobná věc stane?
» Více

Kdy zajít k očnímu lékaři a kdy k optometristovi

Datum: 25.2.2011

Jsou Vám záhadou významy slov kontaktolog, optometrista a oftalmolog? Nevíte, ke komu z nich zajít, když potřebujete vyšetřit zrak, vyzkoušet kontaktní čočky, změřit dioptrie nebo máte nějaký oční problém? Přečtěte si náš článek a budete mít určitě jasno.
» Více

Barevné kontaktní čočky – změňte svůj vzhled

Datum: 21.2.2011

Nejžádanějšími barevnými kontaktními čočkami jsou krycí varianty, tedy ty, co překryjí vlastní barvu i tmavých očí. Představíme Vám ty nejprodávanější modely barevných kontaktních čoček, které vypadají přirozeně, které dobře překrývají duhovku a další.
» Více

TOPlist