Barevné kontaktní čočky - změňte svůj vzhled

Datum: 21.2.2011

Barevné kontaktní čočky slouží ke změně nebo zvýraznění přirozené barvy očí. Nejžádanějšími jsou krycí barevné čočky, na které se zaměřujeme právě v tomto článku.
Dále jsou to čočky tónovací, např. Acuvue 2 Colours – tónovací nebo Freshlook Dimensions.

Druhy krycích barevných kontaktních čoček

Freshlook Colors

Barevné čočky Freshlook Colors kryjí velice dobře. Do materiálu je zapuštěn jen jeden odstín barvy v kresbě duhovky – různé „žilky“, barva nepřechází z odstínu do odstínu. Nemají limbální kroužek pro funkci prohloubení pohledu. Někdy můžou působit nepřirozeně.

Acuvue 2 Colours – krycí

Acuvue 2 Colours krycí čočky mají celkově velmi jemně zabudovanou barvu v několika podobných odstínech. Oko zbarví pěkně, po nasazení čočky na oko výsledný vzhled nevypadá nepřirozeně, možná až na některé odstíny modré, pokud se snažíte zakrýt tmavě hnědé oko. Nemají limbální kroužek ani žilkovou kresbu.

Freshlook Colorblends

Čočky značky Freshlook Colorblends jsou oproti výše zmíněným jemnější variantou změny barvy očí. V materiálu je zalito více barev – tmavá na okraji jako limbální kroužek, pak vykreslená duhovka v požadované barvě nakonec přechod do tlumenější barvy. Tyto čočky se prolíná s vlastní barvou oka. Konečný efekt je více přirozený, ale ne tak výrazný.

Freshlook One Day Colors

Denní barevné čočky Freshlook One Day Colors nekryjí až tak výrazně, určitě s nimi nezakryjete tmavé oči. Na světlejších očích je ale výsledek pěkný a přirozený.

Více na téma barevné kontaktní čočky i s ukázkami v článku Vše co chcete vědět o barevných kontaktních čočkách na portále o kontaktních čočkách Cocky.cz.

TOPlist