Časté otázky

Proč nakupovat právě u vás?

Prodejem a marketingem kontaktních čoček se zabýváme již 12 let. Od roku 1999 provozujeme informační server o kontaktních čočkách www.cocky.cz , kde jsme pomohli tisícům lidí při výběru kontaktních čoček. Zodpověděli jsme tisíce dotazů, které jste nám poslali do poradny. Navíc díky znalosti trhu vám můžeme poskytnout ty nejlepší ceny kontaktních čoček.

Jaká je vaše dodací lhůta?

Dodací lhůta u skladového sortimentu je 1–2 dny, u běžného sortimentu, který v den vaší objednávky nemáme skladem, je 2–4 dny. U zvláštního zboží (např. torické čočky) může být dodací lhůta až 2–4 týdny. Dobou dodání rozumíme předání přepravci, tedy České poště, kurýrní službě nebo firmě PPL. Zásilky poštou jsou doručovány jako obchodní balík s doručením do druhého dne. Firma PPL doručuje do 24 hodin. Vyzvednutí zboží na osobní odběr je možné v Praze ten samý pracovní den, v Brně, Ostravě, Hradci Králové a Bratislavě následující pracovní den. Podrobnosti na stránce Doprava.

Jakými způsoby můžu platit?

Platit můžete dobírkou České pošty, hotově při osobním odběru, kurýrovi či řidiči PPL nebo bankovním převodem na účet u FIO banky č. 2100204122/2010. V případě platby na účet použijte jako variabilní symbol číslo vaší objednávky. Obdržíte-li od vaší banky potvrzení o provedení transakce, pošlete nám jej pro urychlení expedice vaší zásilky.

Jaký způsob dopravy můžu použít?

Vaši zásilku si můžete nechat zaslat do 24 hodin obchodním balíkem České pošty nebo do druhého pracovního dne od 8:00 do 18:00 firmou PPL (v případě objednání do 15:00). Po Praze lze využít expresní dopravy kurýrem. Pro osobní odběr nabízíme 5 výdejních míst.

Způsob dopravy Cena při platbě
dobírkou
Cena při platbě
předem
Cena při objednávce
nad 1600,–Kč
Osobní odběr 29,–Kč 29,–Kč 0,–Kč
Česká pošta 89,–Kč 59,–Kč 0,–Kč
PPL 99,–Kč 69,–Kč 0,–Kč
Kurýr 129,–Kč 99,–Kč 0,–Kč
Slovensko 139,–Kč 109,–Kč 0,–Kč

Dodáváte zboží také na Slovensko?

Ano. Zboží na Slovensko odesíláme balíkem Slovenské pošty dvěma způsoby: na dobírku, kdy se zboží hradí v EUR při převzetí balíku (kurz v den odeslání podle ČNB), nebo bankovním převodem – peníze přijímáme pouze v CZK a na poplatcích za převod měny se nepodílíme. V případě přání platit bankovním převodem lze využít mezinárodního formátu IBAN čísla účtu: CZ36550000000­–03300889001.

Můžu si být jist(a), že dostanu stejné kontaktní čočky, jako u svého kontaktologa?

Ano. Přejít na jiný typ čoček doporučujeme pouze po vyšetření v aplikačním středisku, proto prodáváme pouze čočky, které mají v České republice oficiálního distributora, a jsou tedy k dostání v běžných aplikačních střediscích.

Jaké slevy poskytujete?

Stálí zákazníci
Zákazníci, kteří u už nás dříve nakupovali dostávají automaticky slevu 3% ze všech svých nákupů.

Množstevní slevy
Množstevní slevu až 10% můžete dostat ihned u zboží, které ja zařazeno v programu „Nakup více, zaplať méně“. Toto zboží poznáte v přehledu značek podle ceny, která je uvedena jako „od XYZ,– Kč“. Zároveň v detailu značky čoček je uvedena tabulka s výpočtem cen. Nejvíce peněz ušetříte pri nákupu 4 balení (řádek se dvěma měšci). Vyplatí se tedy nakupovat na delší období a nebo pro více lidí najednou.

Co je to „Kup více, zaplať méně“?

Nakup více, zaplať méně

Pokud si koupíte zásobu čoček na delší období, dáme vám množstevní slevu. Konkrétní cenu najdete vždy v detailu kontaktních čoček. Stovky korun ušetříte, pokud nakoupíte 4 balení od jedné značky. Pokud si koupíte 1 balení, zaplatíte základní cenu. Poznámka: Parametry jednotlivých balení mohou být různé. Např. můžete nakoupit 2 ks dioptrie –2.00 a 2 ks dioptrie –2.50 a dostanete slevu.

Lze kontaktní čočky reklamovat?

Záruku poskytujeme stejnou jako jako v jakémkoliv kamenném aplikačním středisku. Záruka se nevztahuje na kontaktní čočky poškozené proteinovými či lipidovými usazeninami, čož je následek nesprávné péče. Dále se nezvtahuje na mechanické poškození nesprávnou manipulací.

Potřebuji více informací o nošení kontaktních čoček. Můžete mi pomoci?

Více informací o nošení kontaktních čoček najdete v odkazech v patičce našeho webu nebo na našem informačním webu o kontaktních čočkách www.cocky.cz. Pokud budete mit jakýkoliv dotaz, můžete nás také kontaktovat na emailu info@cocky-domu.cz.

Jaké jsou potřebné parametry kontaktních čoček?

U kontaktních čoček se udávají tyto parametry:
Dioptrie (optická mohutnost) - označení DPT, PWR
Zakřivení (rádius) - označení BC (base curve)
Průměr - označení DIA
U torických čoček navíc:
Cylindr - označení CYL
Osa (astigmatismu) - označení AXIS
U bifokálních čoček navíc:
Adice - označení ADD

Co musím udělat, abych mohl(a) začít nosit kontaktní čočky?

Než začnete nosit kontaktní čočky, je třeba zajít ke kontaktologovi a nechat si čočky tzv. naaplikovat. To znamená změřit refrakci (počet dioptrií), zakřivení rohovky a další. Podle těchto parametrů kontaktolog rozhodne, jaké kontaktní čočky pro vás budou nejvhodnější. Nedoporučujeme měnit značku bez konzultace s kontaktologem.

TOPlist