Kosmetika

Ráda bych se Vás zeptala, smím-li při nošení čoček používat oční líčidla (např.řasenku, oční stíny, tužku na oči).Pokud by hrozila nějaká případná infekce či poškození čoček touto běžnou oční kosmetikou,existuje taková oční kosmetika, která by tomuto zabránila?

Žádná speciální kosmetika pro užívání při nošení KČ neexistuje. Samozřejmě, že usazeniny z líčidel mohou KČ poškodit, zvláště vodostálá (mastná) kosmetika. Proto vždy doporučujeme nasadit čočky před líčením a naopak vyjmout až po odlíčení, tím můžete minimalizovat jejich poškození.

Chapu, ze se mam licit az po nasazeni kontaktnich cocek, jak je to ale s odlicovanim? Pred nebo po? Pouzivat nejake specialni odlicovaci prostredky?

Líčení při používání kontaktních čoček musí být vždy věnována pozornost. Nejen pro možnost poškození a snížení životnosti čočky, ale i pro možnost dráždění a dokonce poškození oka usazeninami maskara na povrchu čočky. Líčit samozřejmě doporučujeme až po nasazení čočky. a stejně tak odličování je vhodné provést před vynětím čočky. I z těchto důvodů jsou vhodné čočky jednorázové nebo pro plánovanou výměnu s co nejkratší dobou výměny.

Už dva roky nosím kontaktní čočky (s plánovanou výměnou). Teď bych si ráda nechala nabarvit řasy (permanentně) – neustálé líčení a hlavně odličování řas mi, mám pocit, nedělá na oči zrovna nejlépe. Ráda bych se proto zeptala, zda čočkám nabarvené řasy nebudou vadit (je mi jasné, že při samotném barvení je mít nemůžu).

Permanentní barvení ani tzv permanentní makeup nošení kontaktních čoček neovlivňuje.

Cca půl roku jsem nosila kontaktní čočky (mám 2,5 dioptrie) Johnson&Johnson. Po této době mi však nošení začalo způsobovat problémy - vždy mi výrazně zčervenaly oči. Na vyšetření jsem nešla, čočky jsem přestala nosit. Mohlo by to být způsobeno změnou dekorativní kosmetiky? Která značka kosmetiky (pro líčení očí) je vhodná? Může to mít i jiný důvod?

Pravděpodobně se jedná o alergickou reakci na usazeny na povrchu čočky, které mohou vznikat i z kosmetiky. Jedná se tzv. gigantopapilární konjuktivitdu (GPC). Nutné je řádné vyšetření, stanovení diagnozy a léčebného postupu. Pak myslím budete moci nadále čočky nosit. Kosmetiku je nutno používat až po nasazení čočky a smýt před vyjmutím. Doporučoval bych spíše vodostále, které se nedostanou tak snadno na čočku.

Ve Vaší poradně jsem narazila na nesrovnalost, která se týká čoček a líčení. Radíte, že je třeba čočky vyjmout až po odlíčení, ale podle mého by měly být čočky nejprve vyjmuty a poté bych se měla odlíčit. Stejný postup (nejdříve čočky vyndat, potom odlíčit) jsem našla i na stránkách www.acuvue.cz. Proto bych se ráda zeptala, jak to tedy vlastně je.

Jedná se spíše o způsob odličování a používané materiály jak maskary tak odličovadla. Základem je najít si způsob, který bude co nejméně kontaminovat čočky, protože usazeniny z masakra mohou čočku trvale poškodit a zkrátit tak její životnost. Vyzkoušejte si proto, který způsob Vám nejméně znečistí čočku a ten používejte.

Můj optik mi řekl, že nesmím používat lan na vlasy, pokud nosím KČ- prý by je mohl nějak poškodit. Chtěla bych se zeptat jestli existuje lak va vlasy, který je pro KČ nezávadný.

Každý aerosol se může na povrchu čoček usadit, Lakujte si proto vlsay před nasazením čoček.

Chtela bych se zeptat, zda-li jsou cocky pro koninualni noseni vhodne, i kdyz se kazdy den licim a odlicuji, jestli se nemuze stat, ze pri teto cinnosti vypadne ci se znecisti. Jestli jsou i zdravotne vhodne?

Je samozřejmě potřeba velké opatrnosti jak při líčení tak i odličování a samozřejmostí by měla být kvalitní kosmetika, která se nedrobí. Čočky by bylo vhodné alespoň jednou tádně vyčistit. Pokud budete mít obtíže se zněčištěním pak by byl vhodný přechod do denního režimu nošení.

TOPlist