Věk

Od kolika let se mohou kontaktní čočky nosit?

Věk nositelů kontaktních čoček není omezen ani směrem dolů, ani nahoru. V případě nutnosti používají kontaktní čočky již kojenci.

Máme šestiletého syna, který má vrozenou vadu : dalekozrakost 9 a 7,5 dioptrie. Chtěli bychom pořídit synovi kontaktní čočky z důvodu provozování sportu.Je vhodné jejich použití, popřípadě jaký druh doporučujete.

Použití kontaktních čoček pro Vašeho syna je plně indikováno, doporučoval bych čočky s co nejkratší dobou výměny, nejlépe jednou za dva týdny. Pro sportovce je to ideální řešení.

Chtěla bych vědět, jestli je nošení čoček nějak škodlivé, když jsem (prý) ještě ve vývinu (za pár dnů mi bude šestnáct).

Pokud jsou dodržovány zásady správného nošení kontaktních čoček, o kterých Vás měl poučit Váš kontaktolog, nebezpečí poškození očí prakticky nehrozí. Kontaktní čočky nosí i velmi malé děti.

Je mi 14 let a ráda bych nosila kontaktní čočky.moje oční lékařka mi je nedoporučovala protože za A)prý se mohou čočky nosit až po dozrání oka(po pubertě) a za B) mám prý prasklou rohovku a viděla bych v nich lépe než bez brýlí, ale hůře než s brýlemi mám asi 2 a 3 dioprie (+).Mohu čočky používat?

Ve vašem případě zcela jistě používání čoček vůbec nic nebrání, naopak bych Vám je vřele doporučil.

Muzu nosit kontaktni cocky na kratkozrakost i kdyz je mi teprve 16. Nebude se potom zhorsovat vice zrak nez nyni.

Nošení čoček není věkem nijak omezeno. Nošení čoček neovlivňuje případnou progresi krátkozrakosti.

Odporucaju sa kontaktne sosovky aj v pripade ze mam menej ako 15, teda stale rastiem a ani dioptrie nemam prilis vysoke?

Kontaktní čočky nejsou v žádném případě omezeny věkem nositele. Pokud Vám ještě narůstají dioptrie, je nejlepší používat čočky na co nejkratší dobu nošení např. na 2 týdny, kdy můžete velice pružně reagovat na změny dioptrií.

dobrý den, mám čočky teprv první týden Jo zezačátku to bylo dobrý, že jsem je tam vůbec necítila. Ale teď se mi často zamlžují oči když se dívám dlouho na stejný místo. Pak musim několikrát zamrkat (nebo si je lehce promnu). Čim to je? Musim si na to zvyknout? není to tím, že jsem na to ještě mladá když je mi 12?

Věk v nošení čoček není důležitý. Pravděpodovně jsou Tvoje čočky dosti těsné, nebo diotricky slabé. Je při kontrole, která by po týdnu měla následovat svého kontaktologa na tento problém, upozornict a vybrat jiný typ nebo dioptrie.

Chtěla bych se vás zeptat jestli má puberta nějaký vliv na nošení čoček? Je možné že mi doktorka řekně že jsem v pubertě a není to pro mě vhodné? Jaké doporučujete čočky pro 13-ti letou holku? 14-tidenní nebo jiné?

Věk při nošení čoček nehraje žádnou roli. Vhodné by jistě byly dvoutýdenní čočky.

TOPlist