Ciba Vision je nyní Alcon

Dnešní generace vyžadují rozdílnou péči o zrak. Jak podle svého životního stylu, tak podle věku. Nároky na péči o oči rostou a stejně tak zájem o oční přípravky. I proto se jeden z největších výrobců kontaktních čoček Ciba Vision sloučil se společností Alcon.

Alcon

Historie společnosti Alcon se datuje již od roku 1945, kdy si dva američtí farmaceuti otevřeli malou lékárnu. Robert D. Alexander a William C. Conner však nezůstali pouze u prodeje lékárenských produktů. Sami prováděli výzkumy a vyvíjeli oční přípravky. Postupem času se společnost rozrůstala a v současnosti je vůdčí firmou na trhu s očními přípravky a přístroji pro oční chirurgii.

Alcon se zabývá komplexními řešeními pro péči o oči, výrobou chirurgických očních přístrojů, nitroočních čoček používaných k léčbě šedého zákalu a nespočtem dalších přípravků pro oční lékařství.

Nositelé kontaktních čoček se mohli o této firmě dozvědět prostřednictvím nejrůznějších očních kapek a především také díky roztokům na kontaktní čočky OPTI-FREE®. Nyní o Alcon uslyšíme ještě častěji.

Dvě společnosti, jedno jméno

Ciba Vision končí svou obchodní činnost, ale podmínky pro výrobu kontaktních čoček zůstanou nezměněny. Dvě společnosti budou nyní vystupovat pod jednotnou korporátní značkou Alcon. Produkce kontaktních čoček spolu s jejich vysokou kvalitou zůstává zachována. Jedinou změnou, kterou mohou nositelé kontaktních čoček zaregistrovat, je firemní logo na krabičkách čoček. Místo loga Ciba Vision budou krabičky postupně potištěny logem Alcon.

Výhodou spojení Ciba Vision a Alcon je především širší nabídka očních produktů pro pacienty na celém světě. O tom vypovídá také plán investic v budoucích pěti letech. V tomto období se společnost Alcon zavázala vydat cca $ 4 miliardy do oblasti výzkumu a vývoje nových výrobků.

TOPlist